دبستان بهار آزادی فولادشهر
فعالیت های آمورشی - پرورشی و... دبستان 
تزئین پانل های معاونت پرورشی منطقه دراداره

تزیین پانل های معاونت پرورشی مدیریت آموزش و پرورش به مناسبت های هفته ای که در پیش داریم  توسط خانم هاشمی و با کمک دوتن از اولیا  فعال مدرسه سرکارخانم محمدی و سرکارخانم قادری انجام شدکه تصاویر آن موجود است.لازم به توضیح است تزئین این پانل ها با برنامه های مناسب هر هفته برعهده ی یک دبستان است.

تصاویر فوق با موبایل گرفته شده است

[ 88/08/30 ] [ 20:28 ] [ رشیدی ]
تفسیر نقاشی کودکان

نمادهای اصلی اندام‌ها

سر

معرف مرکز شخصیت، قدرت فکری و عامل اصلی کنترل فشارهای درونی است. کودکان، همیشه سرهای بزرگ ترسیم می‌کنند؛ ولی اگر سر، زیاد بزرگ باشد، نشانگر آن است که من کودک، بیش از حد طبیعی است.

صورت

چون بسیار اهمیت دارد، بیشتر تنها کشیده می‌شود. کودکان پرخاشگر، جزئیات آن را به حد اغراق‌آمیزی بزرگ، ترسیم می‌کند؛ در حالی که کودکان خجالتی، جزئیات را از نظر می‌اندازند و فقط دایرهٔ صورت را ترسیم می‌کنند.


ادامه مطلب
[ 88/08/29 ] [ 19:20 ] [ رشیدی ]
برگزاری مسابقه حضوری بهترین جمله در مورد خانواده

مسابقه ی حضوری جمله نویسی در مورد خانواده که به همت معاونت محترم پرورشی سرکار خانم هاشمی برگزار گردید . دانش آموزان بهترین جمله ی را برای خانواده خود بنویسند که درپایان این نفرات بهترین جمله ها را نوشتند و جوائزخود را دریافت داشتند.

سعید محمدی  - احمدرضا نصیری-  علیرضا نصیری- حسین شاهسن - امید آرزو - علی قادری - فروتن منصوری - محمد جواد احمدی از کلاس سوم ۱ و رضا جمالی مقدم از کلاس دوم ۱

[ 88/08/28 ] [ 11:1 ] [ رشیدی ]
نتایج مسابقات فوتبال در منطقه

  در ادامه مسابقات فوتبال دیروز تیم دبستان در یک هوای سرد ۲ مسابقه برگزار کرد که ۲ نتیجه مختلف گرفت. ابتدا تیم دبستان توحید سده را شکست داد و در بازی دوم که نیمه نهایی هم بود علیرغم برتری محسوس و موقعیت های فراوان گل با یک اشتباه دفاع در مقابل دبستان معرفت ۱ شکست را پذیرا شد و باید برای مقام سوم و چهارمی مبارزه کند. ما نمی خواهیم باخت دیروز خود را توجیه کنیم اما داوری پراشتباه حرف اول را می زدو سرمای هوا و انجام ۲ بازی سنگین در فاصله ۱۰ دقیقه استراحت بین ۲ بازی و از دستن دادن فرصت های زیاد از جمله ۳ ضربه به تیر دروازه و دهها شوت از کنار و یا روی دروازه گذشت دلیل دیگر تبعیض بین مدارس از نظر تربیت بدنی به داشتن معلم ورزش. اما به هر حال فوتبال است و شیرینی اش به همین بردو باخت های آن است.

دبستان بهار آزادی ۴ - دبستان توحید سده ۱  گل ها : امیرحسین هزاریان ۲ گل رضا صفری ۲ گل

دبستان بهار آزادی ۰ - دبستان معرفت (۱)  ۱

[ 88/08/28 ] [ 10:44 ] [ رشیدی ]
توزیع قلک های کوچک کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره)

به همت کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) جهت همه ی دانش آموزان دبستان قلک های صدقه تهیه گردیده و بین دانش آموزان توزیع گردید تا صدقات و کمک های نقدی خود را تا اسفندماه در این صندوق ها ریخته و به مدرسه بازگردانند تا تحویل کمیته امداد شهر فولادشهر گردد. همت بلند شما را قدر  دانیم.


ادامه مطلب
[ 88/08/26 ] [ 17:44 ] [ رشیدی ]

حقوق کودک

برگرفته از پيمان جهاني حقوق کودک

  اين ها حقوق تو هستند و براي همه کودکان در سراسر دنيا يکسانند .

 

 


ادامه مطلب
[ 88/08/25 ] [ 9:30 ] [ رشیدی ]

کودک و ايمني در عبور و مرور

 بچه هاي عزيز سلام

آيا تا به حال به حرکت ماشين و موتورسيکلت ها در خيابان و حرکت آدمها در کوچه و پياده رو دقت کرده ايد ؟

آيا مي دانيد وقتي در کوچه و خيابان و يا داخل ماشين هستيد چه کارهايي را بايد و چه کارهايي  را نبايد انجام دهيد تا هميشه در سلامت زندگي کنيد ؟


ادامه مطلب
[ 88/08/25 ] [ 9:22 ] [ رشیدی ]
والدین هوشیار - فرزندان موفق

نقش و جايگاه مدرسه به عنوان مهمترين شاخص جهت آموزش و پرورش و موفقيت دانش‌آموزان انكارناپذير و حياتي است. اما نمي‌توان جايگاه والدين و ضرورت مشاركت آنها در آموزش و پرورش و موفقيت كودكان را نيز ناديده گرفت؛ نقشي حياتي و تاثيرگذار كه بي‌شك بدون مشاركت والدين بخشي از اهداف آموزشي و پرورشي ناكام مانده و كودكان نيمي از آموزش‌هاي...


ادامه مطلب
[ 88/08/25 ] [ 9:2 ] [ رشیدی ]
برگزاری نمایشگاه و فروشگاه کتاب در دبستان

به مناسبت هفته ی کتاب و کتاب داری  نمایشگاه و فروشگاه کتاب در دبستان برگزار گردید که مورد استقبال دانش آموزان دبستان قرار گرفت. این نمایشگاه که به همت معاونت محترم پرورشی سرکار خانم هاشمی و تنی چند از اولیا محترم و فعال در این زمینه برگزار گردید. این نمایشگاه تا آخر هفته ادامه دارد.


ادامه مطلب
[ 88/08/24 ] [ 21:46 ] [ رشیدی ]

ازچشم غره تا ترکه انار

اگر به شیوه تنبیه والدین نگاهی بیندازیم می بینیم که این امر ضروری در طی زمان از فلک کردن و چوب زدن با ترکه انار خیس خورده درزمان اجداد ما به روش خیلی مختصر کم محلی و چشم غره تغییر یافته است .

آرزوي تمامي والدين اين است که بدون تنبيه کودکانشان بتوانند آنها را تربيت کنند. اما واقعيت اين است که براي شکل دادن به ساختار رفتاري کودکان قرار دادن محدوديت‌هايي لازم است که گاهي تنها با تنبيه ممکن مي‌شود...


ادامه مطلب
[ 88/08/24 ] [ 17:53 ] [ رشیدی ]

نقش والدین در یادگیری کودکان

به گفته محققان کشور روماني ، چگونگي نگهداري از نوزادان و حفظ امنيت و آرامش آنها در اين دوره سني ، نقش موثري در افزايش بهره هوشي آنها دارد که اين تاثير مي تواند توجيه کننده عقب ماندگي ذهني و برخورداري از هوش نسبي در کودکان باشد. بررسي هاي انجام شده حاکي از آن است که گروهي از کودکان که پيش از سن 2 سالگي از پرورشگاه ها به فرزندخواندگي پذيرفته شده اند، بيشترين پيشرفت ذهني را داشته اند که اين موضوع مي تواند نشان دهنده حساس بودن دوره سني پيش از 2 سالگي در توانايي هاي ذهني کودکان باشد. هرچه ورود کودکان به دنياي عاطفي سالم در سنين کمتري اتفاق افتد، مي توانيم شاهد رشد ذهني مناسب تري در آنها باشيم.

آنچه در ميان مطالعات انجام شده حائزاهميت است ، اين است که مواظبت از کودکان از سوي فرد مشخص مانند پدر يا مادر سبب افزايش مهارت ها و يادگيري آنها مي شود.

[ 88/08/24 ] [ 17:14 ] [ رشیدی ]

چگونه فرزندانمان را براي نماز صبح بيدار كنيم؟

چرا گاهي فرزندانمان نماز نمي خوانند؟

پيش از پرداختن به اين پرسش كه چگونه فرزندانمان را به برپايي نماز صبح دعوت كنيم، بايد بپرسيم چرا، گاه فرزندان نماز نمي خوانند؟ علل و عواملي چند در اين بازدارندگي يا سهل انگاري و بي رغبتي مؤثرند:


ادامه مطلب
[ 88/08/21 ] [ 18:41 ] [ رشیدی ]

خواب بچه را تلخ نکن

امام خمینی ره امام خمینی سید روح الله موسوی الخمینیامام اصلا برنامه شان بر بیدار کردن صبح نبود؛ یعنی چه نماز شب و چه نماز صبح را چنان آرام می‌خواند که ما اصلا بیدار نشویم. هیچ وقت امام برای نماز کسی را بیدار نمی‌کنند، مگر کسی بسپارد. ما مکرر می‌سپردیم به ایشان که ما را بیدار کنند و ما را بیدار می‌کردند.اما چون خانواده شوهرم برنامه‌شان این بود که صبح بچه را بیدار کنند به همین جهت همسرم صبح‌ها که دختر من مکلف شده بیدارش می‌کرد. من عادت نداشتم به این کار و معتقد بود که این کار درست نیست. اما ایشان معتقد بود که بچه باید عادت کند به بیدار شدن برای نماز صبح.

تا زمانی که برنامه بر این شد که برویم نجف – آن موقع ایشان(امام) در نجف بودند – ما وقتی رفتیم نجف به ایشان گفتم بروجردی لیلی را – برای نماز صبح - بیدار می‌کند. امام فرمودند: « از قول من به ایشان بگو خواب بچه را تلخ نکن». این کلام تاثیر عمیقی بر روح من و دخترم به جای گذاشت به حدی که بعد از آن دخترم سفارش می‌کرد که برای انجام نماز صبح به موقع بیدارش کنیم.۱

۱- به نقل از خانم زهرا مصطفوی دختر امام خمینی (ره)
منبع: کتاب درس‌هایی از امام، ص ۵۲

[ 88/08/21 ] [ 18:29 ] [ رشیدی ]

عوامل موثر در گرايش نوجوانان و جوانان به نماز:

 


ادامه مطلب
[ 88/08/21 ] [ 18:24 ] [ رشیدی ]

نقش خانواده در تربیت فرزند 

محيط خانواده همچون سرزمين حاصلخيزي است كه فرزندان همچون گلهاي شادابي در آن مي رويند.

به عقيده برخي از انديشه وران سعادت ويا شقاوت فرزند به نوع خانواده مربوط است.

ودر تحليل جايگاه خانواده مادر نقش اول را داراست .


ادامه مطلب
[ 88/08/21 ] [ 18:0 ] [ رشیدی ]
تجلیل از همکار بازنشسته در دبستان

عصر روز گذشته از معاونت آموزشی سابق دبستان جناب آقای محمود لطفی که امسال به افتخار بازنشستگی نائل آمد در دبستان توسط همکاران حاضر در دبستان و همکارانی که در این حدود ۲۵ سال گذشته در دبستان خدمت نموده بودند تجلیل به عمل آمد. در این مراسم که حدود ۳۰ نفر از همکاران سابق دبستان بهار آزادی گردهم آمده بودند به بیان خاطرات خود پرداختند.خاطر نشان می سازد آقای لطفی حدود ۲۵ سال معاونت دبستان بهار آزادی را عهده دار بودند که در نوع خود یک رکورد است. تصاویر در ادامه مطلب


ادامه مطلب
[ 88/08/21 ] [ 12:36 ] [ رشیدی ]
بازدید مسئولین نشریات دفتر انتشاراتی کمک آموزشی -رشد وزارت آموزش و پرورش از دبستان

امروز چهارشنبه ۲۰/۸/۸۸ مسئولین دفتر انتشارات کمک آموزشی- رشد وزارت آموزش و پرورش  آقایان همتی و حشمتی به اتفاق کارشناس سازمان آموزش و پرورش استان  خانم موثق و کارشناسان منطقه  آقایان ادیبی و خجسته از دبستان بازدید داشتند و از نزدیک با فعالیت همکاران در زمینه نشریات رشد و نشریات کمک آموزشی  آشنا شدند . همچنین وبلاگ مدرسه و فعالیت های دانش آموزان در زمینه استفاده از آموزش های رشد دانش آموزان را مشاهده نمودند.


ادامه مطلب
[ 88/08/20 ] [ 12:22 ] [ رشیدی ]
پیروزی های پرگل تیم فوتبال دبستان در مسابقات منطقه

امسال به علت سردی زود رس و دلایل دیگر تربیت بدنی آموزش و پرورش زرین شهر مسابقات فوتبال دانش آموزان دوره ی ابتدایی را زودتر دوره های راهنمایی و دبیرستان برگزار کرده است. با توجه به کمبود دبیر ورزش در دوره ی ابتدایی اکثر تیم ها  معلم و مربی ورزش هم ندارند جای شگفتی است. اما با توجه به مسابقات ۲۶ دبستان پسرانه ابتدایی اعلام آمادگی نموده و در مسابقات شرکت دارند. تیم دبستان بهار ازادی نیز با برگزار مسابقات کلاسی بازیکنان خود را شناخته بود و با برگزاری دو جلسه تمرین گروهی پا به این مسابقات گذاشت و در اولین گام  موفق به شکست پرگل تیم دبستان ستایش  زرین شهر شد. نتایج ۲ بازی  تیم دبستان:

بهار آزادی فولادشهر ۳- ستایش زرین شهر ۰ ( گل ها : محمد حسین هزاریان ۲ گل - رضا صفری ۱ گل)

در این مسابقه هزاریان نیز ۴ بار توپ را به تیر دروازه حریف هم زد.

                       تصاوير زيباسازی ، كد موسيقی ، قالب وبلاگ ، خدمات وبلاگ نويسان ، تصاوير ياهو ، پيچك دات نت www.pichak.net

بهار آزادی فولادشهر ۳- نوبهار فولادشهر ۰ ( گل ها  محمدحسین هزاریان ۱گل - رضا صفری ۱ گل و حسین گل برو ۱گل)

تیم نوبهار فولادشهر سال گذشته قهرمان مسابقات شده بود و تیم بسیار قدرتمندی نیز می باشد.

                  تصاوير زيباسازی ، كد موسيقی ، قالب وبلاگ ، خدمات وبلاگ نويسان ، تصاوير ياهو ، پيچك دات نت www.pichak.netتصاوير زيباسازی ، كد موسيقی ، قالب وبلاگ ، خدمات وبلاگ نويسان ، تصاوير ياهو ، پيچك دات نت www.pichak.netتصاوير زيباسازی ، كد موسيقی ، قالب وبلاگ ، خدمات وبلاگ نويسان ، تصاوير ياهو ، پيچك دات نت www.pichak.net

این مسابقات ادامه دارد.

[ 88/08/19 ] [ 17:41 ] [ رشیدی ]
برگزار نماز جماعت  در دبستان

نماز جماعت دبستان به صورت کلاسی در دبستان برگزار می گرددو در روزهایی که هوا مناسب باشد نیز در حیاط مدرسه با تعداد بیشتری از دانش آموزان برگزار خواهد شد. بعلت کوچک بودن نمازخانه مدرسه و ثابت صبح بودن مدرسه نماز جماعت به صورت کلاسی برگزار می گردد. 


ادامه مطلب
[ 88/08/19 ] [ 17:31 ] [ رشیدی ]

بزرگداشت مراسم ۱۳ آبان در دبستان

۱۳آبان در دبستان بهارآزادی با مراسم متنوعی شامل سخنرانی - شعار دهی - مسابقات سیب خوری و پرتقال پوست کنی و خوردن آن و نمایشنامه  در کلاس ها و حیاط مدرسه انجام گرفت. در این برنامه که دانش آموزان با سخنرانی آقای مرادی مدیر دبستان در خصوص و مناسبت های روز ۱۳ آبان آشنا شدند . در این برنامه ضمن اهدای هدایا و شیرینی به دانش آموزان با شعار مرگ بر آمریکا انزجار خود را از شیطان بزرگ اعلام نمودند. تصاویر این برنامه ها را در ادامه مطلب ببینید


ادامه مطلب
[ 88/08/19 ] [ 17:24 ] [ رشیدی ]
مجلات رشد آبان ماه توزیع شد

مجلات مفید و پربار رشد کودک و نوآموز و دانش آموز آبان ماه بین  دانش آموزان دبستان توزیع شد. از ویژگی های این دوره برگزاری مسابقات ویژه برای دانش آموزان  می باشد که به صورت کلاسی و عمومی از مطالب آن برگزار می گردد.

   

 

 

[ 88/08/19 ] [ 12:53 ] [ رشیدی ]

یکی از راههای جذب کمک های مردمی

مدیر مدرسه ای برای دریافت کمک مالی مدرسه به اولیا نوشت:

 اگر فکر می کنید دانایی فرزندتان برای شما گران تمام می شود،

بهتر است خود را برای هزینه های نادانی فرزندتان که بر شما

و جامعه تحمیل خواهد شد آماده نمایید.  

 

برگرفته از:وبلاگ کارشناسی آموزش راهنمایی ناحیه4 کرج

[ 88/08/14 ] [ 12:43 ] [ رشیدی ]
۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی

روز سيزده آبان، روز شگفتي است! روزي كه حوادث بزرگ و سرنوشت ساز اين ملت را در پيشاني خود حك كرده است. و چه عجيب كه ردپايي ثابت در تمام اين حوادث به چشم مي خورد.

ردپاي استكبار جهاني در تبعيد امام در سال 42 ، در كشتار دانش آموزان و دانشجويان در سال 57 و در نهايت مهر بطلاني كه دانشجويان خط امام با تسخير سفارت آمريكا بر دخالت و دست اندازي هاي استكبار جهاني در ميهن اسلامي مان زدند.


ادامه مطلب
[ 88/08/13 ] [ 7:57 ] [ رشیدی ]
برگزاری جشن قرآن برای کلاس اولی های دبستان

با تلاش آموزگاران پایه اول دبستان جهت دانش آموزان این کلاس ها جشن قرآن برگزار گردید . در این جشن که با حضور اولیا دانش آموزان برگزار گردید ضمن سخنرانی آقای مرادی مدیر دبستان در مورد اهمیت یادگیری و خواندن قرآن مجید و کاربرد آن در زندگی . دانش آموزان کتاب درسی قرآن خود را همراه با هدایا و کیک جشن دریافت کردند.


ادامه مطلب
[ 88/08/11 ] [ 10:50 ] [ رشیدی ]

برگزاری جشن تولد امام رضا (ع) در دبستان

روز پنجشنبه هفته ی قبل مراسم جشنی در دبستان به مناسبت تولد امام رضا (ع) برگزار گردید. این مراسم معنوی که با برنامه های مختلف فرهنگی و هنری و مذهبی از جمله سخنرانی خانم غفارپور در مورد زندگی امام رضا . مدیحه سرایی توسط مداح گرانقدر آقای شمسایی و انواع مسابقات ورزشی و هنری هم انجام گرفت . در پایان ضمن پذیرایی از کلیه دانش آموزان . به ۳۷ نفر از دانش آموزان که نامشان رضا  و علیرضا و محمدرضا و احمدرضا بود نیر هدایایی تقدیم شد.


ادامه مطلب
[ 88/08/11 ] [ 9:40 ] [ رشیدی ]
فعالیت کلاسی کلاس سوم ۲ در درس اجتماعی

فعالیت کلاس سوم۲ دبستان در درس اجتماعی - زندگی عشایری که با انواع ماکت هایی از زندگی این مردم سخت کوش را به نمایش گذاشتند. این نمایشگاه مورد بازدید مدیر و معاونین مدرسه نیز قرار گرفت.


ادامه مطلب
[ 88/08/11 ] [ 9:2 ] [ رشیدی ]
ادامه کلاس ضمن خدمت توصیفی همکاران گروه دوم

روز یکشنبه ۹/۸/۸۸ کلاس ضمن خدمت برای همکاران طرح ارزشیابی توصیفی برای آموزگاران و مدیران و معاونین آموزشی نوبت ۱ مدارس برگزار گردید این کلاس بعدازظهر تا ساعت ۱۸:۳۰ادامه داردو روز دوشنبه نیز تشکیل می گردد.

 


ادامه مطلب
[ 88/08/10 ] [ 18:55 ] [ رشیدی ]
آیا می دانیدکه:

تعداد دانش آموزانی که در منزل خود رایانه دارند ۱۸۰ نفر می باشد که حدود۶۰درصد دانش آموزان مدرسه را شامل می شوند.

[ 88/08/08 ] [ 20:11 ] [ رشیدی ]
تعطیلی کلاس های دوم ۲ و پنجم ۲ دبستان

با توجه به آمار سرماخوردگی بالای کلاس های دبستان که امری طبیعی هم بوده و هست و همه ساله دراین فصل وجود داشته و دارد .اما امسال بعلت شیوع بیماری انفلوانزای نوع آ و پیشگیری از آن آموزش و پرورش کلاس های پرخطر با آمار بالا را تعطیل می نماید و این امر برای سلامت دانش آموزان ضروری است. لذا با توجه به آمار بالای سرماخوردگی در کلاس های دوم ۲ و پنجم ۲ فقط این دو کلاس به مدت ۲ روز تعطیل اعلام گردید . بنابر این روز شنبه و یک شنبه مورخه ۹و۱۰ آبان ماه ۸۸ این دو کلاس تعطیل اعلام می گردد.

[ 88/08/07 ] [ 13:33 ] [ رشیدی ]

میلادت مبارک ای ضامن همه ی مخلصان درگاهت

زندگانی امام رضا (ع)در یک نگاه

    نام : علي بن موسي (عليه السلام)

كنيه : ابوالحسن (عليه السلام)

القاب : رضا ،صابر،فاضل ،رضي ، ضامن ، سلطان السلاطين ، شمس الشموس ،قبله هفتم ، غريب الغرباء ، عالم آل محمد (ص) ، ثامن الأئمه

نام پدر : موسي بن جعفر (عليه السلام)

نام مادر : نجمه خاتون

تاريخ ولادت : 11 ذي قعده سال 148 ه . ق

مدت امامت : 20 سال

مدت عمر : 55 سال

تاريخ شهادت : روز آخر ماه صفر سال 203 ه . ق

نام قاتل : مأمون عباسي

محل دفن : طوس ، خراسان

فرزند : يك پسر بنام حضرت محمد بن علي امام نهم (عليه السلام) و يك دختر بنام فاطمه بنت الرضا (عليه السلام) .

 

[ 88/08/07 ] [ 13:18 ] [ رشیدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

دبستان بهار آزادی فولادشهر در سال 1356 تاسیس شده است. این اولین دبستان شهر فولادشهر می باشد. افتتاح ساختمان جدیدو نو ساز آن در شهریورماه 88 انجام گرفت. در حال حاضر دارای 9 کلاس با بیش از 250دانش آموز و به صورت ثابت صبح می باشد.( اصلاح اطلاعات مهر 89)
مدیر دبستان : محسن مرادی
معاون آموزشی : علیرضا رشیدی
معاون پرورشی: خانم هاشمی
معاون اجرایی : حجت بخشنده
مربی بهداشت : خانم زمانیان
مربی ورزش: ابوالفضل باباسالاری
امور خدماتی: سعید سبکتکین
آموزگار اول: خانم غفارپور-
آموزگاران دوم : خانم فتوحی - خانم محمدی
آموزگاران سوم : خانم لرستانی - خانم امیدی
آموزگاران چهارم: آقای مهرداد شیخ سامانی - آقای حسین آقا آمری
آموزگاران پنجم: آقای احمد بابااحمدی - آقای حسن رنجبر
شماره تلفن های دبستان:
مدیریت : 03342622099
معاونت: -2626055-2639696
تلفن گویا : از 12 ظهر تا 8 صبح فردا : 2626055
ایمیل:
امکانات وب
فروش بک لینک طراحی سایت